Dilinizi seçin

Slide 5
Karavan Kampı
Slide 5
Karavan Kampı
next arrownext arrow
next arrownext arrow
previous arrowprevious arrow
previous arrowprevious arrow
Image
Image
Image

Orman Kamp Alanı

1400 metrenin üzerindeki rakımı ve doğa dostu yaklaşımıyla Bolu Aladağlar’da, zümrüt yeşili sarıçam ormanları arasında kurulu olan MounTRain Outdoor Club, içinde doğal bir göl ve ormanın bulunduğu, 300 dönümlük alana sahip.

Kent yaşamından kaçışı doğanın kucağında spor ve eğlence ile buluşturan tesis içerisinde MounTRain Karavan Kampı Alanı kısa süre önce hizmete girdi.

Sade ve yavaş bir yaşam ve doğada tatil özlemi içinde olan, başkalarının belirlediği sınırlar içinde değil doğada kendi seçtikleri yerlerde yaşama arzusu taşıyanlar, karavan tatillerini tercih ediyor.

MounTRain Karavan Kamp, her sabah farklı bir yerde uyanarak, farklı dostluklar kurarak, mobil şekilde gezerek tatil yapmak isteyen karavancıların hizmetinde.

Daha az tüketerek, eldekilerle yetinme becerisi edinerek, farklı insanlarla dostluklar kurup yardımlaşarak, mobil şekilde gezerek tatil yapmak, karavancıların en sevdiği davranışlardır.

Karavanda yaşayan yetişkinler gibi çocuklar da kendilerine daha güvenli, hayata daha hazırlıklı, sosyal becerileri daha güçlü bireyler olarak yetişir.

Kendi karavanıyla kamp yapmak isteyen doğaseverler, Bolu Aladağ’lardaki MounTRain Karavan Kampı’nda, kış ayları da dahil yıl boyunca kesintisiz hizmet alabilir.


Rezervasyon
Rezervasyon için aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza yollamanızı rica ederiz. Sorularınız için bize her zaman info@mountrain.comadresinden ve 0 530 408 0618 nolu telefondan mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.
Rezervasyonlar ödeme yapıldıktan sonra konfirme edilir. Karavan parkının yer durumunu organize edebilmek için, her bir karavan için ayrı form doldurulması gerekmektedir.

Kamp Olanakları

Karavan Kamp alanında sunulan hizmetler şunlardır.
Elektrik: Faydalanacak karavanların yanında 20 m elektrik kablosu olmalıdır.
Temiz Su: Faydalanacak karavanların yanında 10 m hortum olmalıdır.
Gri Su: Gri su deşarj hattı için 8 m gider hortumu olmalıdır.
Kasetli WC boşaltım istasyonu
Bağımsız, ortak bulaşık yıkama istasyonu
Yeme-içme imkanları (Karavan kampında kalanlar, rezervasyon sırasında bilgi vermek suretiyle, restoranda üç öğün yemek alabilirler)
Tesisin içindeki duş ve tuvalet imkanları
Belirli noktada erişimi olan Wi-fi imkanı

Kamp Alanı Kuralları

Tesisimiz önceden rezervasyon ile hizmet vermektedir.
Kamp alanına girişler saat 20:00’a kadar yapılır.
Saat 23:00’ten itibaren sessizlik saatidir. Diğer doğaseverleri rahatsız etmemek adına, bu saat itibariyle yüksek sesle müzik çalmaktan veya konuşmaktan kaçınılması rica edilir.
Güvenlik nedeni ile orman içerisinde ve ekibimizce belirtilen yerler dışında ateş yakılamaz.
Ateş yakmak için zemine temas etmeyen ayaklı ocak sistemleri kabul edilir.
Karavan Kamp alanında sadece kasetli tuvaleti olan karavanlara hizmet verilmektedir.
Karavan alanında araçlar, görevliler tarafından gösterilen alana park edilir.
Ekstra harcamalar nakit olarak yapılmaktadır.
Karavan sakinleri dışında konaklamak isteyen misafirler MounTRain Outdoor Club’da kurulu veya bireysel çadırlarda kalabilir. Bunun için de ön rezervasyon gerekmektedir.
Alan içerisindeki parkurlar ve aktivitelerin bireysel kullanımı tehlikeli ve yasaktır.Parkurlar Mountrain eğitmenlerinin kontrolünde yapılmaktadır.

Sık Sorulanlar

Karavan kampı temelde 2 model üzerinde uygulanır.İlki, “freecamping” denilen kampçıları daha özgür ve bağımsız kılan modeldir. İzin verilen bölgelerde kolluk kuvvetleri bilgisi dahilinde herhangi bir alt yapı olmadan tamamen doğal kamp modelidir. İkincisi ise kamp alanlarında yapılan kamplardır. Kamp alanlarında alt yapı hizmetleri, güvenlik ve tesiste bulunan diğer imkanlar ile kampçıların konfor alanlarının arttırılması amaçlanmıştır. Avrupa’da bir çok ülkede belirli kamp alanları haricinde kamp yapmak yasaktır.