Dilinizi seçin

Slide 5
Çadır Kampı
Slide 5
Çadır Kampı
next arrownext arrow
next arrownext arrow
previous arrowprevious arrow
previous arrowprevious arrow
Image
Image
Image

Çadır Kampı

1400 metrenin üzerindeki rakımı ve doğa dostu yaklaşımıyla Bolu Aladağlar’da, zümrüt yeşili sarıçam ormanları arasında kurulu olan MounTRain Outdoor Club, içinde doğal bir göl ve ormanın bulunduğu, 300 dönümlük alana sahip. Kent yaşamından kaçışı doğanın kucağında spor ve eğlence ile buluşturan tesis, çadır kampı içerisinde sunduğu imkanlarla konforlu ve gerçek bir doğa tatili sunuyor.

300 dönüm arazi üzerine doğayla uyumlu kurulu tesiste, ister bireysel çadırınızla kamp yapabilir, ister yerleşik, ısıtmalı ve yüksek tavanlı özel çadırlarımızda kalabilirsiniz.  Deneyimli kampçılar sarıçam ormanları içinde, yüksek rakımda çadır tatili yapmanın tadını çıkarırken, çadır hayatını deneyimlemek isteyen ancak tecrübesi olmayanlar da konforlu ve güvenli bir ortam sunan çadırlarımızda konaklayabilir. Püskürtmeli dezenfektanlarla temizlenen, yatak olarak kampet üzerine tertemiz uyku tulumları sunan yerleşik çadırlar, kampçılık için ideal bir ilk adım imkanı sağlıyor.  

Tesisin aynı anda 200 kişiye kadar hizmet verebilen restoranı, çadır kampı yapanların da kullanımına açıktır. Üç öğün leziz ve sağlıklı yemeğin çıktığı restoranın başında elbette Bolu Mengenli aşçılarımız var. Misafirlerin gün boyu doğada harcadığı enerji dikkate alınarak hazırlanan yemekler; yazın açık havada ağaçların gölgesinde, kışın veya soğuk havada ise kapalı yemek alanımızda servis ediliyor. Restorandan panoramik orman manzarasını seyretmenin, çıtır çıtır yanan ateş eşliğinde uzun sohbetlere dalmanın keyfine doyum olmaz. İsteğe bağlı olarak gün boyu çay, kahve, akşamları sucuk-ekmek keyfi yapmak da mümkün.

Çadır kamp alanı içinde aynı zamanda tüm hijyen önemleri alınmış, sık sık temizlenen duş ve tuvaletler de bulunmaktadır.
Çadır kampı yapanlar günü trekking, dağ bisikleti, doğada bitki ve kuş gözlemleri gibi etkinliklerle veya önceden haber verilmek suretiyle ve belirli bir kişi sayısına ulaşıldığı takdirde gerçekleştirilebilecek özel oyunlarla değerlendirebilir. Büyük hamaklarımız, sarıçamlar altındaki oturma alanlarımız ise, dinlenmek, okumak ve kendiyle baş başa kalmak isteyenlerin tercihi olmaktadır...

Günü doğada aktivitelerle veya hamağınızda dinlenerek geçirdikten sonra, akşamları ateşin başında kurulan yeni dostluklar, güçlenen aile bağları, çocukların doğada özgür olmakla elde ettikleri özgüven ve daha nice psikolojik, sosyal ve fiziksel yararları bulunan açık havada yaşam ve çadır kampı tatili, ilk kez deneyenlerin bile vazgeçilmezi olmaya aday.

Rezervasyon

Rezervasyon için aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza yollamanızı rica ederiz. Sorularınız için bize her zaman info@mountrain.comadresinden ve 0 530 408 0618 nolu telefondan mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.
Rezervasyonlar ödeme yapıldıktan sonra konfirme edilir. Karavan parkının yer durumunu organize edebilmek için, her bir karavan için ayrı form doldurulması gerekmektedir.

Kamp Alanı Kuralları

Tesisimiz önceden rezervasyon ile hizmet vermektedir.
Kamp alanına girişler saat 20:00’a kadar yapılır.
Saat 23:00’ten itibaren sessizlik saatidir. Diğer doğaseverleri rahatsız etmemek adına, bu saat itibariyle yüksek sesle müzik çalmaktan veya konuşmaktan kaçınılması rica edilir.
Güvenlik nedeni ile orman içerisinde ve ekibimizce belirtilen yerler dışında ateş yakılamaz.
Ateş yakmak için zemine temas etmeyen ayaklı ocak sistemleri kabul edilir.
Karavan Kamp alanında sadece kasetli tuvaleti olan karavanlara hizmet verilmektedir.
Karavan alanında araçlar, görevliler tarafından gösterilen alana park edilir.
Ekstra harcamalar nakit olarak yapılmaktadır.
Karavan sakinleri dışında konaklamak isteyen misafirler MounTRain Outdoor Club’da kurulu veya bireysel çadırlarda kalabilir. Bunun için de ön rezervasyon gerekmektedir.
Alan içerisindeki parkurlar ve aktivitelerin bireysel kullanımı tehlikeli ve yasaktır.Parkurlar Mountrain eğitmenlerinin kontrolünde yapılmaktadır.

Sık Sorulanlar

Kendi çadırınız ile geliyorsanız; çadırınız ve temel kamp malzemelerinizin yanı sıra, şunların da yanınızda bulunması önerilir:

 • ● Doğada olmaya uygun, suya dayanıklı spor ayakkabı ya da bot
 • ● T-shirt
 • ● Eşofman ve tayt
 • ● Hava koşullarına uygun polar, mont.
 • ● Güneş, yağmur vb. hava koşullarına uygun şapka.
 • ● Yedek çorap.
 • ● Diş fırçası, havlu gibi kişisel eşyalar.
 • ● İhtiyaç duyanlar için uyku tulumu içine yastık.
 • ● Uyku tulumu
 • ● Mat
 • ● Fener

  MounTRain çadırlarında konaklayacak olanlar için; çadır, kampet ve uyku tulumu tarafımızdan temin edilmektedir.