Kurumsal outdoor eğitimleri; şirketlere özel kurum içi kültür, motivasyon, takımdaşlık, koordinasyon, durumsal liderlik, planlama, zaman yönetimi, kaynak kullanımı ve  takım ruhunu geliştirici outdoor progamlardan oluşur. Kurumların insan kaynakları birimlerinin taleplerine yönelik yaşayarak öğrenme prensibine uygun outdoor etkinliklerin geliştirilmesini kapsar.

Bu programlar ile şirketlerin İK-insan kaynakları, pazarlama vb.. birimlerinin çalışmalarına katkı sağlanır, kurumsal amaçlarına yönelik, yaşayarak öğrenme prensibine uygun outdoor aktiviteleri planlanır ve uygulanır. Kurumsal eğitimler firmaların amacına ulaşmasında yardımcı olurken aynı zamanda katılımcıların içinde bulunmaktan zevk alacakları alternatifi olmayan farklı bir doğa tatili imkanı sunar.

Okullara özel yaz macera kampları; farklı yaş gruplarından öğrencilere yönelik eğlenceli aynı zamanda öğretici yaz macera kamp programlarını kapsar. Doğanın içinde deneyimleyerek öğrenme prensibinden yola çıkarak hazırlanan programlar okul yetkililerinin talebi, onayı ve gözetiminde tecrübeli eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yaz tatili döneminde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen kamplarda öğrenme ve takım çalışması becerilerinin outdoor aktiviteleri eşliğinde geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Üniversite öğrencileri için de eğlenceli bir doğa tatilinin yanı sıra kolektif çalışma yeteneklerini de geliştirecekleri outdoor macera kampı deneyimleme imkanı sunar.

Off-road etkinlikleri; özel olarak hazırlanmış orman içi parkurlarda 4x4 araçlarla, dağ bisikletleriyle yapılan test sürüşlerini ve bu sürüşler için kurumların vereceği eğitimlere dair mekan organizasyonlarını kapsamaktadır.

Off-road araçların tüm özelliklerini test etmeye uygun farklı zorluk derecelerine göre hazırlanmış parkurlar, konuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz kapalı alanda bulunan toplantı, yemek ve konaklama alanlarının da içinde bulunduğu bir yerleşkede yer alıyor.   

“MounTRain Outdoor Club” boot camp etkinliği; doğal malzemelerle üretilmiş ekipmanlar ve tesisin yer aldığı coğrafi koşullara özel oluşturulan parkurlarda gerçekleştirilen askeri eğitimlerden ilham alarak geliştirilmiş spor hareketlerinden oluşur. 

Özel eğitmen eşliğinde gruplara özel hazırlanan “boot camp” antrenmanlarına katılmak  için sağlıklı bir fiziksel yapının yanı sıra kendine güven, azim ve sınırları zorlamaya açık olmak gerekir. Kamp dönemi sunulan yemek ve ikramlar programın gerektirdiği yoğun tempoda ihtiyaç duyulan enerjiyi verecek şekilde aşçılarımızın özel taleplere uygun hazırladığı menülerden oluşmaktadır.  

Kişisel gelişim kampları;  bedensel ve zihinsel gelişime dair gruplara özel düzenlenen kamp programlarıdır. Şehirden uzak, doğanın tam ortasında yetkin eğitmenlerin önderliğinde gerçekleştirilen yoga, meditasyon vb… farklı başlıklardaki eğitimler ve dersleri kapsamaktadır.

Modern hayatının yüklerinden kısa bir zaman dilimi de olsa uzaklaşmamıza ve içimizdeki yaşam enerjisini arttırmaya yönelik bu kişisel gelişim programları, şehirde organize edilen benzerlerinden çok daha fazla fayda sağlamaktadır. Doğanın şifalı gücü; daha sağlıklı bir beden ve zihne sahip olmak,  doğal yetilerimizi keşfetmek  ve iç huzurumuzu arttırmak adına en önemli etkendir. Kamp dönemi sunulan yemek ve ikramlar  aşçılarımızın özel taleplere uygun hazırladığı menülerden oluşmaktadır

Lansman ve özel organizasyonlar; kurumlara yönelik  lansman ve ürün tanıtımları, bayii toplantıları, outdoor yarışmalar vb.. özel etkinlikleri kapsamaktadır. “MounTRain Outdoor Club” misafirlerinizi doğanın içinde benzersiz bir ortamda ısıtmalı özel çadırlarda konaklatarak, farklı aktivite parkurları ve açık-kapalı yemek, toplantı alanlarından yararlanarak ağırlama imkanı sunar.

Firmalar için mekanımızın önemi sadece etkinliğin gerçekleştirilmesine zemin hazırlaması değil işin ruhuna uygun orman içerisinde doğa tatili tadında bir büyük organizasyona imkan vermesidir. Bireysel gruplar için organize edilen babalar ve oğullar, doğumgünü vb.. özel gün temalı etkinlikler dışında markalara özel hazırlanan outdoor yarışmaları yapılmaktadır.