MOUNTRAIN OUTDOOR CLUB

Bolu Aladağlar’da dağ, göl ve sarıçam ormanları arasına kurulu yerleşkemiz; şehirden uzak, ezberlenmiş tatil ve eğlence anlayışından farklı doğanın tam ortasında yer almaktadır. “MounTRain Outdoor Club” gruplara konaklamalı ya da günübirlik ev sahipiliği yapar ve birbirinden farklı çeşitli outdoor programları sunar. 

Orman içerisinde 300 dönüm arazi üzerine doğayla uyumlu inşa edilmiş tesisteki ısıtmalı özel çadırlarda 150 kişiye konaklama ve aynı anda 200 kişiye doğa sporları eğitimi verilebilmektedir. Doğanın içerisinde konumlandırılmış donanımlı konferans salonu, açık-kapalı yemek ve eğlence alanları, yerine özel tasarlanmış aktivite parkurları ile dünyada yükselen “doğada spor ve eğlence” trendinin Türkiye’deki kurumsal adresi ve öncü markasıdır.

AKTİVİTE

Yerleşkede farklı zorluk derecelerine sahip, zeminde ve yerden 5-14 mt yüksekte özel tasarlanmış birçok aktivite parkuru bulunmaktadır. Konaklama ve sosyal alanlarla içiçe, yürüme mesafesine inşaa edilen parkurlardan yararlanmak için tesisten çıkarak farklı bir mekana gitmeye gerek yoktur. Aktiviteler arasında, olabilecek en kısa sürede kapalı mekanda değerlendirme toplantısı yapmak ya da yemek molası vermek mümkündür. Ayrıca doğal parkurlar üzerine hazırlanan rotalarda kano, dağ bisikleti, orienteering, trekking doğa yürüyüşü faaliyetleri yapılmaktadır. Bol oksijen ve yeşil doğa içinde gerçekleştirilen tüm bu aktivitelerin farkı ve faydası benzersizdir.

KONAKLAMA

Farklı büyüklükte her biri 2-12 kişi kapasiteli çadırlarda konaklama yapılmaktadır. Çadırlar; ahşap zeminli, kaloriferli, tavan yüksekliği 2,40 mt olarak bölge iklim şartlarına uygun olarak özel üretilmiştir. Çadırlarda ayaklı kampedler üzerindeki şiltelerde uyku tulumları içinde yatılmaktadır. Tuvalet ve duşlar, çadırların dışında genel alanda kadınlar ve erkekler için ayrı olarak ve ayrı binalarda hizmet vermektedir. Bir otel odasında kalmaktan çok farklı bir deneyim yaşayacağınız bu özel çadırlarda konaklama; sizi şehir hayatının stresi ve monoton düzenden uzaklaştıracak, çadırı paylaştığınız arkadaşlarınızı daha yakından tanıma  ve dostlukları pekiştirme fırsatı verecektir.

TP-tam pansiyon konaklama hizmeti veren ve açık-kapalı alanda toplam 200 kişiye ikram sunabilen “MounTRain Outdoor Club”ta “sabah-öğle-akşam” yemek servisi vardır. Ormanın ortasında şehirdeki bir restoran kalitesinde lezzetli yemekler yiyebileceğiniz mekanımızda Bolu Mengen’li aşçılarımız çalışmaktadır. Kapalı yemek alanımızın dört bir cephesindeki pencerelerden yerleşkenin içinde bulunduğu orman manzarasını görmek ve boş vakitlerde bu sıcak mekanda uzun sohbetler yapmak mümkündür. İsteğe bağlı; gün boyu çay-sohbetler yapmak mümkündür. İsteğe bağlı; gün boyu çay-kahve ikramı, ateş başında sucuk-ekmek vb.. farklı alternatif ikramlar mümkündür. 

HİZMET

Konferans salonumuz kapalı alanda 120 m2 büyüklükte ve ahşap zeminli, klimalı, tavan yüksekliği 4,80 mt olarak bölge iklim şartlarına uygun olarak üretilmiştir. Masa düzeninde 60 kişi ve tiyatro düzeninde 100 kişi kapasitelidir. “Mountrain Arena” açık havada 90 kişilik oturma düzeni sunmaktadır.

Ateş başındaki podyum, dans pisti olarak ve etkinlik öncesi-sonrası sunumlarda kullanılmaktadır. İsteğe bağlı; canlı müzik, DJ performans hizmeti ve ayrıca etkinlik süresince beklemede kalacak ambulans hizmeti vardır. Talep durumunda, gerçekleştirilecek etkinliğin amaç ve konseptine özel dış mekanda dev sahne-dekor yaratımı mümkündür. Barkovizyon, perde, kürsü, podyum, jeneratör donanımı mevcuttur. 

LOKASYON

“MounTRain Outdoor Club”; Bolu-Aladağlar Yolu, Kıbrıscık-Seben istikameti 22.km’de bulunan Beşpınarlar Mevkii’nde yer almaktadır. Rezervasyon ve iletişim için MounTRain-İstanbul satış ofisiyle temasa geçilmelidir.

YOL TARİFİ

Anadolu Otoyolu Bolu Batı sapağından çıkılarak Bolu şehir merkezine ulaşılır. Bolu valiliği önünden “Kıbrıscık-Seben” tabelaları takip edilerek Gazelle Otel istikametinde ilerlenir. Gölcük yol ayrımına gelindiğinde sol kolda kalarak asfalt yola devam edilir. Yolun bundan sonraki kısmında yer alan “MounTRain” tabelaları izlenerek Beşpınarlar Mevkii’ndeki toprak yola sapılır ve 2 km sonra “MounTRain Outdoor Club”a ulaşılır.