Bolu'da Kamp Yapmak ve Bolu Aladağlar

Onlarca farklı yaylası ve doğal güzellikleri ile doğa kampı ve kampçılık için uygun koşullar sunan  Bolu, doğaseverlerin vazgeçilmez adreslerinden biri. “Yakınımdaki tatil kaçamağı nerede?” diyenler ve dağcılık, trekking, doğa kampı ve karavan tatili yapmak isteyenler için İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı ile Bolu yaylaları, yaz aylarında sağlıklı serinlik sunan bir iklime sahip. Kış aylarında ise, kar kampları için yüksek rakımda olması nedeniyle tercih edilen bir lokasyon.

Bolu-Aladağlar Yolu, Kıbrıscık-Seben istikameti 22.km’de, Beşpınarlar Mevkii’nde bulunan MounTRain panaromik göl manzaralarıyla Gölcük mevkiine son derece yakın konumda olup sarıçam ormanlarıyla çevrilidir, trekking ve dağ bisikleti için uygun parkurlara sahiptir.  Tesisin yakınındaki Kızık Yaylası'nın evleri de farklı yayla mimarisiyle dikkati çeker. Bu evler çivi kullanmadan, çam ağaçlarından çatkılı, kenetleme ve birbirine geçme şeklinde yapılır.

MounTRain, bireysel çadır ve karavanıyla gelen konukların yanı sıra, orman içerisinde 300 dönüm arazi üzerine doğayla uyumlu inşa edilmiş tesisinde, 2 ila 12 kişiye kadar kapasiteli, ısıtmalı ve 2.40 tavan yüksekliği olan çadırlarda da hizmet veriyor. İlk defa kamp ve çadır deneyimi yaşayacak olanlar için ideal bir başlangıç adımı da olan konforlu çadırlar, bölge iklim şartlarına uygun olarak özel üretilmiştir.
Doğanın içerisinde konumlandırılmış donanımlı konferans salonu, 200 kişiyi ağırlayabilen açık-kapalı yemek ve eğlence alanları, özel aktivite parkurları ile dünyada yükselen “doğada kampçılık, spor ve eğlence” trendinin Türkiye’deki popüler ve öncü markasıdır.

daha fazlası »

NELER YAPIYORUZ?

LOKASYON

“MounTRain Outdoor Club”; Bolu-Aladağlar Yolu, Kıbrıscık-Seben istikameti 22.km’de bulunan Beşpınarlar Mevkii’nde yer almaktadır.

Location

NASIL GİDİLİR

İSTANBUL'DAN GİDİŞ

Anadolu Otoyolu Bolu Batı sapağından çıkılarak Bolu şehir merkezine ulaşılır. Bolu valiliği önünden “Kıbrıscık-Seben” tabelaları takip edilerek Gazelle Otel istikametinde ilerlenir. Gölcük yol ayrımına gelindiğinde sol kolda kalarak asfalt yola devam edilir. Yolun bundan sonraki kısmında yer alan “MounTRain” tabelaları izlenerek Beşpınarlar Mevkii’ndeki toprak yola sapılır ve 2 km sonra “MounTRain Outdoor Club”a ulaşılır. Tesis İstanbul’a yaklaşık 260 kilometre uzaklıktadır.

ANKARA'DAN GİDİŞ

Anadolu Otoyolu Bolu Doğu sapağından çıkılarak Bolu şehir merkezine ulaşılır. Gazelle Otel istikametinde ilerlenir. Gölcük yol ayrımına gelindiğinde asfalt yola devam edilir. Yolun bundan sonraki kısmında yer alan “MounTRain” tabelaları izlenerek Beşpınarlar Mevkii’ndeki toprak yola sapılır ve 3 km sonra “MounTRain Outdoor Club”a ulaşılır.
Tesis, Ankara’ya yaklaşık 190 kilometre uzaklıktadır.

Koordinatlar
40°37'38.7"N 31°38'31.9"E

GOOGLE HARİTALARA GİT